Ndodh mrekullia ne Velipoje / Mjeket shpetojne nenen dhe femijen 4 vjecar

Dy persona janë shpëtuar mrekullisht në plazhin e Velipojës. Ka qenë nderhyrja e shpejtë e bluzave të bardha, të qendres shendesore ne Velipoje që ka bërë sjelljen në jetë të nënës dhe femijës 4 vjeç

Falë ndërhyrjes së shpejte dhe dhënies së ndihmës së parë nëna dhe fëmija janë dërguar në spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën.

Femija ka mberritur në qendrën shëndetësore në gjendje të rëndë, por falë bluzave të bardha kjo situatë kritike është kaluar