“Provën e ke depozituar diku” Arian Çani i bën thirrje Tahirit pas vendimit të gjykatës: Trego kush po të bën gropën në PS

Gazetari Arjan Çani ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit, për të rikthyer çështjen e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në pikën 0.

Me anë të një statusi jnë rrjetet sociale në faqen e emisionit të tij “Zonë e Lirë” Çani shprehet se Saimir Tahiri duhet të tregojë kush kërkon “ti bëjë gropën” në Partinë Socialiste.

Madje, ai thotë se Tahiri e ka depozituar një provë për këtë diku dhe tashmë ëshë koha që ai të flasë publikisht.

“Koha qe Sajme Tahiri te tregoje kush nga partia e tij kerkon ti beje gropen me patjeter. Para dy vitesh, ai e dinte dhe e ka depozituar proven diku. Koha urgjent per tia thene dhe publikut. Nese nuk e ben, atehere fundi i tij do te jete i tmērrshem. I mbytūri duhet te mbysē patjeter ate e e shtyu te mbytēj. Jepi Sajme. Mos ki me asnje dileme. Cdo dite qe kalon ne heshtje e ke totalisht ne disfavor. Jepi Sajme