Keni bërë plane për plazh në Velipojë? Prisni! Ministrja Manastirliu bën njoftimin me shumë rëndësi


Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zbuluar pak më patë me anë të një statusi në rrjetin social Facebook se do të nisë dezinfektimi në zonat bregdetare.

Postimi i Manastirliut

Nga Velipoja në Butrint, #vijon dezinsektimi i zonave bregdetare për një sezon turistik të #sigurt ????????

Programi kombëtar i dezinsektimit nuk është ndalur që prej muajit Maj dhe do të vijojë në të gjithë zonat e nxehta të paracaktuara nga ekspertët e shëndetit publik deri në muajin Tetor

Ky proces ka një rëndësi të veçantë për shëndetin e qytetarëve, për uljen e transmetimit të sëmundjeve infektive dhe shqetësimet nga pickimet dhe reaksionet alergjike

#ZgjidhShqipërinë #SezonTuristikISigurtë

???? #ShëndetësiaNëGatishmëri


2 Trackbacks / Pingbacks

  1. rudee11
  2. 티비위키

Comments are closed.