Zbulohen 10 raste të reja me koronavirus, 3 nga Gjykata e Apelit

Nga 47 tamponë që janë marrë një ditë më parë, në Shkodër kanë rezultuar pozitiv me korónavirus 10 persona nga të cilët burime per eetimes se 3 prej tyre janë janë punonjëse në Gjykatën e Apélit në këtë qytet.

Dyshohet se një nga punonjëset ka ndikuar në shpërndarjen e inféksionit tek kolegët e saj e cila rezultoi pozitive me Covid 19 4 ditë më parë.

Sa iu përket rasteve të tjera deri më tani dyshohet se janë familjarë dhe kontakte të rasteve të mëparshme.

Një ditë më parë në Shqipëri janë konfirmuar me korónavirus 52 raste të reja, duke e çuar në 2 047 numrin e të inféktuarve, mes të cilëve kanë hùmbur jetën 46 persona