Çmenduria e shqiptarit në Zvicër, ndërton akuariumin 1 milion franga

I apasionuar pas akuakulturës Hamez Gashi këtë të mërkurë në një lidhje për “Abc-në e Mëngjesit” ka treguar për pasionin e tij.

Gashi është shprehur se në vend të një pishine në oborrin e shtëpisë së tij ai ka ndërtuar një akuariumin gjigant, ku ka zgjedhur që brenda tij të ketë peshq të veçantë.

Ndër të tjera ai ka theksuar se në fillim ishte kundërshtuar nga bashkëshortja por pastaj duket se të gjithë janë të apasionuar dhe kujdesen për peshqit./abcnews.al