Klosi për Velipojë: E nisin për “Beach Bar” e përfundojnë me 3 kate, ta provojnë njëherë në Ulqin

Shkatërrimi i ndërtimeve pa leje në bregdetin e Velipojës është ende një temë e nxehtë që diskutohet në rradhët e ekspertëve të turizmit si dhe në media.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi i ftuar në RTV Ora, shprehet se njerëzit tashmë duhet ta kuptojnë që nuk mundtë ndërtohet më pa leje në Shqipëri.

Ai thotë se shndërrimi i një Beach Bar në një ndërtesë trekatëshe apo në një restorant pa respektuar asnjë masë shëndetësore, është një shkelje flagrante. Klosi i fton qytetarët që të shkojnë të ndërtojnë në plazhin e Ulqinit e të shohin reagimin e shtetit malazez.

Klosi:Ne në Shqipëri e bëjmë këtë bisedë në qershor. Kur vjen shtatori themi lëre dhe këtë vit e bëjm vitin tjetër. Shumica e atyre që janë dëmtuar në dijeninë time, se do dalë dikush nga Shkodra e do më thotë që nuk thua të vërtetën, janë ndërtime të bëra në periudhën e pandemisë.

Kemi një situatë e cila mos të ndodhë dhe kemi shumë nevojë që njerëzit të kuptojnë që nuk mund të ndërtohet më pa leje në Shqipëri. Me znj. Ademi kemi debatuar disa herë dhe jam i gatshëm që të shkojë në Shkodër për ta diskutuar sërish.

Aksioni vazhdon dhe nuk duhet të lejuar tani në qershor që ato të fillojnë aktivitetin. Ajo që duhet të pranojmë është që vija bregdetare është e të gjithëve. Nuk mund të kemi një hotel, një restorant, rrugën Lungomare e më pas një Beach Bar apo një ndërtesë 3 katëshe.

Ne duhet ta kuptojmë që nëse lejohet një stacion të vogël plazhi me shërbim të thjeshtë por më shumë tek higjiena dhe pastërtia, i fusim dhe një restorant pa leje. Nuk mund të funksionojë kështu. Të shkojnë këta zotërinjtë e Velipojës e ta bëjnë në Ulqin, të shohin a do ja lejojë shteti malazez. Në vitin 2021 të ketë biznese pa kanalizim e të mbushin ujin me kova.

830 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 13. Great blog right here! Also your website lots up very fast!
  What web host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink in your host?
  I desire my web site loaded up as quickly as yours
  lol

 14. It’s really a nice and useful piece of information. I’m glad that you simply shared this useful
  info with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 15. Can I just say what a relief to uncover someone who truly knows
  what they are talking about on the net. You definitely know
  how to bring a problem to light and make it important. More and more
  people really need to read this and understand this side of your story.
  It’s surprising you are not more popular since
  you surely possess the gift.

 16. Hi! I know this is sort of off-topic however I had to ask.

  Does operating a well-established blog like yours
  take a large amount of work? I’m brand new to
  blogging however I do write in my diary on a daily basis.
  I’d like to start a blog so I can share my own experience and feelings
  online. Please let me know if you have any recommendations or tips for brand new aspiring bloggers.
  Appreciate it!

 17. Magnificent goods from you, man. I have understand your
  stuff previous to and you are just too magnificent. I actually like what you
  have acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you say it.

  You make it enjoyable and you still take care of to keep it wise.
  I can not wait to read far more from you. This is really a great web site.
  asmr https://app.gumroad.com/asmr2021/p/best-asmr-online asmr

 18. Hello there! I could have sworn I’ve been to this site before but after
  reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely delighted I found it and I’ll be book-marking and checking back
  frequently!

 19. gay porn, sex işçisi, hacklink, hacklink satin al instagram hacklink
  ve bilindik orospu çocugu olan instatakipci sitesinden hemen hacklink satın al