Nuk gjeten rehat ne martesen e pare/ Keta jane VIPAT shqiptar qe lumturine e gjeten per here te dyte

45% e martesave te para sipas nje studimi jane te destinuara te deshtojne. Eshte me fat ai i cili nuk ben pjese ne kete perqindje.

Studimi thote : “ciftet nuk shkojne drejt marteses se dyte pa u menduar mire, por peshojne mire te mirat e te keqijat” Ndaj te tjeret e kane gjetur lumturine ne martesen e dyte. Shume jane njerezit e ndryshem qe u ndodh kjo , por mes tyre ka dhe VIP qe jane martuar dy here. Se cilet jane ata po e tregojme me poshte:

Tuna

Nje martese qe beri buje ne media e qe dyshja e festuan me nje dasme madheshtore ishte ajo e kengetares Tuna ne 2010 me biznesmenin Rilind Reka.

Tuna dhe Rilindi u ndane nje vit me pas pasi vete kengetarja ne nje interviste deklaroi se ata te dy kishin shume mospajtime.

Martesen e dyte kengetarja zgjodhi te mos bente buje por gjithcka u zbulua nga mediat. Tuna u martua serish ne janar te vitit 2017 me Patris Berishen. Ata kane lindur nje djale dhe kane krijuar nje familje te lumtur.

Alban Dudushi

Me te cilen ka edhe nje vazje ,moderatori i njohur vite me pare ka qene i martuar me aktoren Nigda Dako. Pas 8 vitesh martese ,Albani dhe Nigda ndahen.

Moderataore si Albani eshte bashkeshortja e dyte,pra Bieta Sulo. Ata nga martesa sollen ne jete nje djale.

Silva Baltadori

Silva Baltadori ,sipermarrja e njohur eshte martuar dy here.
Martesen e dyte Silva e deklaroi publikisht pasi per te paren nuk dihet shume.

Tani ajo eshte shprehur se ndihet shume e lumtur krah inxhinierit hollandez Heijneman.

Valon Behrami

Pas 12 vitesh bashke ,futbollisti shqipar u nda nga bashkeshortja e tij Elena Bonzanni . Nga martesa e tyre cifti ka dy vajza.

Behrami u martua per here te dyte, me skiatoren zvicerane Lara Gut pak muaj me vone.

Gena

Dy here gjithashtu eshte martuar edhe kengetari shume i dashur per publikun.

Martesa e tij e pare ka ndodhur shume vite me pare dhe nga ajo martese Gena ka dy vajza.Ai sot sic ka treguar ka 10 vite me Lorenen me te cilen ka rene ne dashuri me shikim te pare.

Edi Rama

Aktorja e mirenjohur Matilda Makocin ka qen bashkeshortja e pare e kryeministrit.

Ne kohen kur ishte pedagog ne Akademine e Arteve dhe piktor i njohur, aktorja bukuroshe ja rrembeu zemren Rames. Rama dhe Makoçi u ndane ne vitin 1991 dhe fryt i dashurise se tyre eshte djali i tyre Gregor.
Me Linda Bashen ,deklaroi se do martohej per here te dyte Rama ne vitin 2010. Ishte kryefjala e mediava dasma e tyre aso kohe me 500 te ftuar. Nga martesa e Lindes dhe Rames erdhi ne jete djali i tyre Zaho.

Fatos Nano

Martesa e pare ishte ne moshen 24 vjecare 24-vjeçare me vajzen te cilen e njohu ne gjimanz , Rexhina Fatollin. Nga kjo martese linden dy femije Sokoli dhe Edene .Cifti u divorcua ne vitin 2001 pas 27 vitesh martese.

Ne vitin 2002 Nano u martua serish me Xhoana Nanon. Fryte i dashurise se tyre eshte nje djale, Klajdi.

Kastro Zizo

Jola Parapani eshte bashkeshortja e pare e Kastros. Nga kjo martese erdhi ne jete nje djale i cili quhet Dankani. Ne vitin 2010 per shkak se Kastros iu publikuan disa foto ku shfaqej duke kercyer me nje brune, ata i dhane fund martese se tyre.Me Erleta Hotin eshte martesa e dyte e kengetarit me te cilen ka nje vajze.

Inva Mula

Me kengetarin Pirro Cako ka qene martesa e pare e sopranos. Ata kane nje djale nga kjo martese. Nje ndarje qe beri buje asokohe, Inva dhe Pirro u ndane ne vitin 2009.

Sopranoja u martua per here te dyte me biznesmenin e njohur Ethem Ramadani,10 vite me pare. Nga kjo martese ata kane nje vajze.

Eduard Selami dhe Ilva Tare

Me ish-Miss-in Pegi Vreto, ish-kryetari i PD-se, Eduard Selami ka qene i martuar vite me pare.Nga martesa e tyre ata kane tre femije.

Ndersa Ilva Tare ka qene e martuar me jordanezin Majd Nuri Shafiq. Ilva nga bashkeshorti u nda ne vitin 2008. Sot Eduardi dhe Ilva jane te martuar dhe prinder te dy femijeve.

Edona Llalloshi

Vite me pare, kengetarja e njohur nga Kosova ka qene e martuar.
Edona deklaroi ndarjen pasi kjo martese nuk funksionoi. Gazmend Fejzullahun eshte bashkeshorti i ri me te cilin ne vitin 2010 Edona u shfaq ne publik . Çifti jane prinder te dy femijeve.

Jehona Sopi

Me vellain e Teuta Selimit, Agronin ka qene dikur e martuar kengetarja. Por kjo martese shkoi drejt divorcit.Jehona me te cilin ka nje vajze eshte e martuar prej vitesh me Lavdim Koshutoven.

Sabri Fejzullahu

Sabriu ka qene i martuar me nje tjeter grua, identiteti i te ciles nuk eshte bere i ditur. Me pas ai u martua me bashkeshorten e disa viteve e qe eshte e njohur per publikun, Neren.Ai tregon se ndarja nga gruaja e pare ka qene shpetim dhe ka dy femije nga martesa e pare dhe dy femije me gruan e dyte, Neren.

15 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.