Mediat e huaja: Kim Jong un ka vdekur, ja gruaja që mund të marrë pushtetin

Në disa prej mediave më të mëdha në botë po qarkullojnë lajme se diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong un mund të ketë vdekur.

Lajmi fillimisht është bërë i ditur nga një rrjet televiziv nga Hong-Kongu dhe që po citohet nga New York Post, Daily Mail dhe media të tjera.

Ndërkaq, më herët një gazetë e njohur japoneze kishte shkruar se diktatori ndodhet në “gjendje vegjetative” pasi ai iu nënshtrua një operacioni në zemër në fillim të këtij muaji.

Zëvendës drejtori i një transmetuesi të Hong Kongut, HKSTV Hong Kong Satellite Television, një medie kjo e mbeshtetur nga Pekini, ka pretenduar se Kimi ka vdekur, duke cituar “një burim shumë të fortë”.

Motra e tij, Kim Yo-jong është ndër të vetmet politikane të vjetra që mund të jetë e gatshme dhe e duhura për të marrë pushtetin. Po kush është motra e diktatorit, që shfaqet gjithnjë krah tij. Shihni disa prej fotove më pikante.

316 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 11. “I haven’t seen you in these parts,” the barkeep said, sidling over to where I sat. “Personage’s Bao.” He stated it exuberantly, as if word of his exploits were shared by means of settlers around assorted a ‚lan in Aeternum.

  He waved to a unanimated butt hard by us, and I returned his indication with a nod. He filled a glass and slid it to me across the stained red wood of the bench in the vanguard continuing.

  “As a betting chains, I’d be delighted to wager a fair bit of invent you’re in Ebonscale Reach for more than the wet one’s whistle and sights,” he said, eyes glancing from the sword sheathed on my hip to the salaam slung across my back.

  http://images.google.co.mz/url?q=https://renewworld.ru/budet-li-russkiy-yazyk-v-new-world/

 12. After I at first still left a comment I show up to get clicked about the -Notify me when new feedback are extra- checkbox and Any more anytime a comment is additional I acquire 4 e-mail While using the similar comment. Maybe there is a signifies you are able to clear away me from that services? Quite a few thanks!

 13. After i to begin with commented I appear to have clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and from now on Anytime a comment is additional I recieve 4 e-mails Together with the similar remark. There needs to be a means you have the ability to clear away me from that assistance? Numerous thanks!

Leave a Reply

Your email address will not be published.