www.eetimestv.com, angazhim social prane familjeve ne nevoje (VIDEO)


Stafi i eetimestv nuk ka prioritet vetem informacionin . Ne e kemi konsideruar perhere veten qytetare te Shkodres me buonsensin per ti sherbyer ketij qyteti me aq mundesi, energji dhe mbeshtjetje qe kemi ne dispozicion.

Prej 5 javesh nje armik I padukshem ka ndryshuar jeten tone duke nisur nga rutina e perditshme e deri tek baza jetike.

Shumë qytetarë nuk mund të dalin të punojnë për shkak të kufizimeve të vendosur nga qeveria. Të tjerë që e sigurojnë bukën e ditës nga puna vetëm ditore, sërish janë në vështirësi. E ndersa ka me dhjetra të tjerë të cilët kanë qënë në skamje dhe tani që secili është mbyllur në “kafazin” ndihen të braktisur dhe të vetëm para sfides së jashtëzakonshme, asaj te mbijetesës.

Në portalin tonë kanë ardhur shumë thirrje për ndihmë te cilat kemi preferuar të mos I publikojmë por tia referojme sherbimeve sociale si ne bashki ashtu dhe ne atë shtetëror, apele të cilat kanë gjëtur përkrahje e cila meriton të vlërësohet.

Por serish ne kemi vendosur të mos qëndrojmë duarkryq , duke u udhehqur nga motoja e shenjtes Nënë Tereza “bëjmë gjera te vogla me dashuri të madhe” Dhe kemi vendosur, fale kontributit te miqve shkodran ne Mbretërinë e Bashkuar, te jemi Pranë jetimëve dhe të pamundurve dhe të sëmurëve, në kohë të vështirë.

Dhuruesit dëshirojnë të mbësin anonim por na kanë besuar ne bamiresinë e tyre , në pamundesi për të qënë në Shqipëri duke treguar se me zemër dhe mendje janë pranë familjeve në nevojë në atdheun e tyre. Ndresa jane ndihmuar shumë familje , por sidomos nëna te vetme me fëmijë jetim dhe në situatë varfërie.

Nga ana jone si gazetare gjykojme se kontributi modest qe japim në këto kohë të vështirë që po përjeton vendi është detyrim social për të mbështetur ata që kanë nevojë, gjithmonë duke respektuar nderin dhe dinjitetin e kujtdo. Ndërsa jemi të hapur për çdo apel për ndihmë , dhe garantojmë që nuk do jene vetëm në këto ditë të vështira.

6 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this blog. Thank you, I will try and check back more frequently. How frequently you update your web site?

  3. I do enjoy the way you have presented this situation and it does supply us a lot of fodder for consideration. On the other hand, from just what I have observed, I simply just hope as the responses pack on that people remain on issue and don’t start on a soap box regarding the news of the day. Still, thank you for this excellent piece and though I do not necessarily go along with the idea in totality, I regard your standpoint.

  4. Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I?ll definitely return.

Leave a Reply

Your email address will not be published.