Ardi Veliu monitoron respektimin e masave: Të mos tolerohet asnjë drejtues mjeti jashtë orareve

Mesditën e sotme, Drejtor Veliu, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka zhvilluar një inspektim në pikat e kontrollit, për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese,

Ai ka qenë në terren së bashku me Drejtorin e Departamentit për Sigurinë Gjovalin Loka dhe Drejtorin e DVP Tiranë Rebani Jaupi, ka parë nga afër zbatimin e masave kufizuese, në lidhje me qarkullimin e mjeteve të lejuara, si dhe të këmbësorëve me autorizime nga e-Albania.

Drejtor Veliu ka porositur shërbimet që të mos tolerojnë asnjë drejtues mjeti 4 plus 1, i cili pavarësisht autorizimit që mund të ketë, lëviz jashtë fashave orare të lejuara, si dhe jashtë destinacionit për të cilin ka marrë autorizim.

Gjatë një prononcimi për mediat, Drejtori i Përgjithshëm Ardi Veliu ka theksuar se do lejohen të qarkullojnë pa limit, vetëm makinat e transportit të mallrave, ndërsa makinat e vogla të bizneseve do të lejohen të qarkullojnë vetëm në fashat orare të lejuara, me qëllim vajtjen në punë dhe kthimin në banesë.

Ndërsa, për emergjencat mjekësore, nuk ka nevojë për autorizim, por duhet të telefonojnë në numrin 112 ose 129 për të dhënë të dhënat dhe targën e mjetit me të cilin do të kryejnë lëvizjen.

Veliu ka apeluar për të gjithë qytetarët që të zbatojnë masat kufizuese, duke lëvizur vetëm një pjesëtar i familjes, me lejen e marrë nga e Albania, për të bërë pazar dhe për arsye tjetër.

Së fundmi, Policia e Shtetit, në funksion të zbatimit të monitorimit të masave kufizuese, ka nisur kontrollin e territorit me anë të dronëve.

39 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 13. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 14. I like the valuable information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here
  regularly. I am quite sure I’ll learn lots of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 15. Someone essentially assist to make seriously articles I’d state.
  That is the very first time I frequented your web page and so far?
  I amazed with the analysis you made to create this particular submit extraordinary.
  Wonderful task!

 16. Hey There. I discovered your weblog using msn. That is a very smartly written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to read extra of your helpful
  information. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 17. Hello! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick
  shout out and tell you I genuinely enjoy reading through your posts.
  Can you recommend any other blogs/websites/forums
  that go over the same topics? Thanks!

 18. Woah! I’m really loving the template/theme
  of this website. It’s simple, yet effective. A
  lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appeal.

  I must say you’ve done a fantastic job with this. Also, the
  blog loads extremely fast for me on Internet
  explorer. Exceptional Blog!

 19. Thank you for another informative site. The place else may just I am getting that kind
  of information written in such a perfect means?
  I have a mission that I’m simply now working on, and I have been at the look
  out for such info.

 20. I was curious if you ever considered changing the structure of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe
  you could a little more in the way of content so people could
  connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or two
  pictures. Maybe you could space it out better?

 21. Hi there terrific blog! Does running a blog such as this require a lot of work?
  I have no knowledge of computer programming however I was hoping
  to start my own blog soon. Anyhow, should you have any ideas or techniques for
  new blog owners please share. I understand this is off subject nevertheless I simply needed to ask.
  Many thanks!

Leave a Reply

Your email address will not be published.