Rama akuzon rëndë Berishën: Është në kërkim të viktimave çdo ditë


Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur edhe akuzave të PD dhe ish-kryetarit Sali Berisha i cili ka deklaruar se është informuar që ka viktima të tjera nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë deri më tani ka deklaruar se në vend ka 23 viktima, ndërsa Rama duke iu përgjigjur akuzave të Berishës është shprehur se ai është në kërkim të viktimave çdo ditë.

Ato pak tamponë janë bërë për deputetë e familjarë të tyre, a ka të vërtetë në këtë akuzë?

RAMA: S’dua të humbas kohë me kryetarin e PD se realisht është për të ardhur keq që në mes të një lufte ku është sot njerëzit meritojnë që nga çdo figurë publike, pavarësisht statusit të kenë mbështetje, inkurajim, ndihmë solidare në kuptimin e zemrës e mendjes së angazhuar, fjalë të tilla, akuza të tilla janë tragji-komike për një kryetar partie e për një parti.
Çfarë do të thotë që testet i kanë bërë deputetët? Testet s’janë ushqime që po i hiqen nga goja njerëzve në nevojë e po i gllabërojnë deputetët.

Në fund ajo që vlen është rezultati, nëse do kishim një strategji të kësaj politike të suksesshme shëndetësore deri tani që do kish qenë pa rrugë e pa sy e pa mendje, do kishim pasur spitale të mbingarkuar e njerëz që vdisnin rrugëve.

E kuptoj që ka një dëshpërim siç ka pasur gjithmonë nga kryetari apo nga PD që nuk ka më shumë të vdekur e më shumë probleme, më shumë halle, dëshpërim në popull, unë e kuptoj këtë.

Ju thoni që këtë do kryetari i PD?

RAMA: Mendoj që nëse thuhen gjëra të tilla, me ose pa dashje nxirret në mexhelis një dëshirë që mund të jetë edhe e pavetëdijshme në një kohë që unë di shumë mirë që lideri legjendar i PD është në kërkim të kufomave. Lideri legjendar i PD është në kërkim të viktimave çdo ditë. Është një haluçilacione që të vdekur nga koronavirusi nuk raportohen. Patjetër ka dijeni drejtpërdrejt nga Shefi imagjinar i shërbimeve Funerale. Se s’ka të vdekur të tjerë nga Epidemia që i ka shpëtuar syrit të mediave dhe dynjasë dhe u fshihkan me kaq sukses nga qeveria. Kjo janë gjëra të turpshme dhe të fajshme. duhet të bëjmë çmos të jemi pranë njerëzve. Por kjo është thjeshtë të jesh pranë karriges dhe imagjinatës që vazhdon e ushqehet me dokrra.TCH

572 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 12. Pretty portion of content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to
  assert that I get actually enjoyed account your weblog
  posts. Any way I’ll be subscribing to your feeds
  or even I achievement you get entry to persistently quickly.

 13. I’m not sure exactly why but this site is loading extremely slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 14. Hmm it seems like your site ate my first comment (it was super
  long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted
  and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole
  thing. Do you have any suggestions for rookie blog writers?

  I’d really appreciate it.

 15. Hi there! I could have sworn I’ve been to this web site before
  but after going through many of the posts I realized it’s new to me.
  Nonetheless, I’m definitely delighted I stumbled upon it and I’ll be bookmarking it and checking back often!

 16. Pretty component to content. I just stumbled upon your site
  and in accession capital to say that I acquire in fact
  loved account your weblog posts. Any way I’ll be subscribing for
  your feeds or even I fulfillment you get admission to constantly rapidly.

 17. Good day! I know this is somewhat off topic but I was wondering which
  blog platform are you using for this website? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking
  at alternatives for another platform. I would be awesome
  if you could point me in the direction of a good platform.

  cheap flights http://1704milesapart.tumblr.com/ cheap flights

 18. Hello, I think your website might be having
  browser compatibility issues. When I look at your blog in Opera, it looks fine but
  when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, excellent
  blog! scoliosis surgery https://0401mm.tumblr.com/ scoliosis surgery

 19. My brother suggested I would possibly like this blog.
  He was totally right. This submit actually made my day.
  You cann’t believe just how much time I had spent for this information! Thanks!

 20. Its like you learn my mind! You seem to understand
  so much about this, like you wrote the guide in it or something.
  I feel that you can do with some percent to pressure the message
  home a bit, but instead of that, this is wonderful blog.
  An excellent read. I will definitely be back.

 21. Howdy! This post could not be written any better!

  Reading this post reminds me of my previous room mate!

  He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.

  Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 22. First of all I want to say excellent blog!
  I had a quick question which I’d like to ask if you do not mind.

  I was curious to find out how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
  I’ve had difficulty clearing my thoughts in getting my thoughts out.
  I truly do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips?
  Appreciate it!

  my webpage; tracfone special coupon 2022

 23. Top 100 Searched Drugs. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  ivermectin drug
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Commonly Used Drugs Charts.

Leave a Reply

Your email address will not be published.