Ndihmat nga Bashkia Shkoder/ Ja kriteret per perfituesit (VIDEO)

Bashkia e Shkodrës vazhdon pa ndërprerje mbështetjen për individë dhe familje në nevojë në territor për të lehtësuar situatën ekonomike përmes shpërndarjes së pakove ushqimore, materialeve higjienike e të tjera.

Ditën e sotme, shpërndarja ka vijuar në Njësinë Administrative Guri i Zi, ndërsa kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi ka informuar qytetarët mbi ecurinë e deritanishme të këtij procesi të rëndësishëm.

Deri ditën e sotme, janë ndihmuar me pako ushqimore 1444 familje në territorin e Bashkisë ndërsa 618 të tjera me pako higjienike.

Kryebashkiakja Ademi ka informuar edhe për kriteret që zbatohen në përzgjedhjen e individëve dhe familjeve me prioritet, kjo bazuar në vendimin e Këshillit të Ministrave dhe në ligj. Qytetarja e Parë e Shkodrës ka treguar edhe përmbajtjen e një pakete për përfituesit, ndërsa ka siguruar se mbështetja për familjet dhe individët në nevojë në territor, do të vazhdojë.

Kryetarja e Bashkisë ka përsëritur thirrjen e saj për respektimin e masave të distancimit social, duke u kërkuar banorëve të qëndrojnë në shtëpi, të dalin vetëm për nevoja emergjente dhe vetëm një person për familje.

Bashkia e Shkodrës vazhdon pa ndërprerje mbështetjen për individë dhe familje në nevojë në territor për të lehtësuar situatën ekonomike përmes shpërndarjes së pakove ushqimore, materialeve higjienike e të tjera.Ditën e sotme, shpërndarja ka vijuar në Njësinë Administrative Guri i Zi, ndërsa kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi ka informuar qytetarët mbi ecurinë e deritanishme të këtij procesi të rëndësishëm. Deri ditën e sotme, janë ndihmuar me pako ushqimore 1444 familje në territorin e Bashkisë ndërsa 618 të tjera me pako higjienike.Kryebashkiakja Ademi ka informuar edhe për kriteret që zbatohen në përzgjedhjen e individëve dhe familjeve me prioritet, kjo bazuar në vendimin e Këshillit të Ministrave dhe në ligj. Qytetarja e Parë e Shkodrës ka treguar edhe përmbajtjen e një pakete për përfituesit, ndërsa ka siguruar se mbështetja për familjet dhe individët në nevojë në territor, do të vazhdojë.Kryetarja e Bashkisë ka përsëritur thirrjen e saj për respektimin e masave të distancimit social, duke u kërkuar banorëve të qëndrojnë në shtëpi, të dalin vetëm për nevoja emergjente dhe vetëm një person për familje.#qendronineshtepi

Posted by Bashkia Shkodër on Thursday, April 9, 2020

22 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 13. I was just looking for this info for a while. After 6 hours of continuous Googleing, finally I got it in your web site. I wonder what is the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative web sites in top of the list. Generally the top sites are full of garbage.

Leave a Reply

Your email address will not be published.