“Miss Anglia” lë kurorën e bukurisë dhe i kthehet punës si mjeke për të luftuar Covid19

U kurorëzua “Miss Anglia” në vitin 2019, dhe sot ajo ka vendosur të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën e saj si mjeke në luftën kundër armikut të padukshëm, COVID19

Bukuroshja, Bhasha Mukherjee hoqi dorë nga karriera e saj si mjeke pas pjesëmarrjes në “Miss World” në dhjetor të vitit 2019, ku përfaqësonte Anglinë.

E ftuar të jetë ambasadore për bamirësi, Mukherjee kishte planifikuar të vë stetoskopin e saj dhe të përqendrohet në punën humanitare deri në gusht të këtij viti.

“Më ftuan në Afrikë, në Turqi, pastaj në Indi, Pakistan dhe disa vende të tjera të Azisë për të qenë një ambasadore për punë të ndryshme bamirësie” ka thënë ajo për gjigantin CNN.

Por, ndërsa situata e koronavirusit u përkeqësua në Britani të Madhe, 24-vjeçarja po merrte mesazhe nga ish-kolegët, duke i thënë asaj se sa e vështirë ishte situata për ta.

Më pas, ajo kontaktoi ekipin drejtues të spitalit për ti njoftuar se dëshironte të kthehej në punë.

“Nuk ka kohë më të mirë për mua që të jem Miss Anglia dhe të ndihmoj Anglinë në një kohë nevoje” shprehet ajo.

Mbretëria e Bashkuar regjistron më tepër se 51,600 raste të koronavirusit dhe mbi 5,370 vdekje sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins.

46 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 13. I’ve been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all
  web owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 14. Thanks for finally writing about > “Miss Anglia” lë kurorën e bukurisë dhe i kthehet
  punës si mjeke për të luftuar Covid19 – EETIMESTV.COM < Loved it!

 15. I’m excited to uncover this web site. I want to to thank you for ones time for this wonderful read!!
  I definitely liked every bit of it and I have you book marked to check out new stuff on your web site.

 16. I simply could not go away your website before suggesting that I
  actually loved the usual information an individual provide for your visitors?
  Is going to be again often to check out new posts

 17. After I initially commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments
  are added- checkbox and from now on whenever a comment is
  added I recieve four emails with the exact same comment.
  There has to be a means you can remove me from that service?
  Thanks a lot!

 18. hello there and thank you for your info – I have definitely picked up
  anything new from right here. I did however expertise several technical points using this web site, since I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it to load correctly.
  I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will
  often affect your placement in google and can damage your quality score
  if ads and marketing with Adwords. Anyway I am adding this RSS to my email and can look out for much more
  of your respective fascinating content. Ensure that
  you update this again soon.

 19. You can definitely see your skills within the work you write.
  The world hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe.
  Always follow your heart.

 20. ?️สล็อตออนไลน์ผู้ให้บริการเกมสล็อตบาคาร่าหากใครที่ไม่รู้ว่าจะ✨
  เริ่มเล่นสล็อตออนไลน์ของค่ายเกมไหนเราอยากแนะนำให้เล่น
  https://beo777.com/ ✨? ? ?

 21. ?BEO777 เว็บเดิมพันอันดับ1?
  ✨พร้อมพาคุณเพลิดเพลินกับเกมสุดโปรด✨
  ?เบทขั่นต่ำ1บาท ✅
  ?ไม่ต้องทำเทิร์น ?
  ⭐️รองรับทุกธนาคาร และ ทรูวอเลท ?
  ?แอดมินสาวสวยพร้อมบริการ 24 ชม.?

 22. Thank you for every other magnificent article. The place else may just anybody get that type of information in such a perfect manner of writing?
  I’ve a presentation next week, and I am on the search for such info.

 23. An outstanding share! I have just forwarded this
  onto a friend who had been conducting a little research on this.
  And he actually ordered me dinner because I found it for him…

  lol. So allow me to reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanks for spending the time to talk about this topic here on your blog.

Leave a Reply

Your email address will not be published.