Perse ne Shkoder dhe CORONAVIRUS po trajtohet POLITIKISHT???

Ne Shkoder jemi mesuar prej vitesh buke dhe politike , politike dhe buke. Aq sa dhe ne bisedat e zakonshme sheh njerez qe perplasen ne ekstreme per bindje politika nga te cilat tek e fundit nuk kane asnje perfitim direkt , aq sa per tu kacafytur me te afermin, mikun apo te njohurin.

Jemi mesuar qe ne Shkoder edhe situatat kriminale te politizohen, edhe investimet publike, edhe ndihma per familjet ne nevoje . Por te politizosh Koronavirusin i cili po prek globin mbare ishte e paimagjinueshme. Them ishte sepse tanime nuk eshte me e atille.

Ardhja e Ministrit Lleshaj ne rolin e shpetimtarit suprem i cili po vendoste pikat mbi I duke i treguar shitesve sesi vihet maska , pasi situata dukshem ka precipituar dhe karantinimi nuk ka funksionuar asnje nga 5 javet e meparshme, ishte me shume show sesa angazhim konkret.

E me pasi Prefekti Millja te cilit iu terhoq veshi publikisht u ftillua duke firmosur nje urdher per mbylljen e tregjeve ambulante. Ndersa Kryeministrit i kishte kaluar merzia me tregtaret e Kombinatit , vazhdoi retorikat per Shkodren e cila eshte bombe me sahat, por qe telekomanden e saj nuk tregon kush e ka. DSHP, Spitali Rajonal, Emergjencat Civile, Ushtria dhe Policia qe jane ne terren apo vete qytetaret qe i drejtohen 127 te cilet embelsisht i thone te mos panikosen se nuk jane simptoma por eshte stres i akumuluar.

Me pas Kryetarja e Bashkise Voltana Ademi , pishtari i fundit i ndezur ne pushtetin e te djathteve, radikalizon qendrimet e saj duke mos kerkuar mend por tampone pasi sic e ka thene cdo dite, ne mos dy here ne dite , ne Shkoder numri i analizave te bera ka qene minimal. Madje kishte mjek qe thonin me krenari qe ne 48 ore ishin bere 0 tampon.

Situata ndizet serisht ne darke kur nje Minister i Brendshem fyen ne forme direkte nje kryetare bashkie duke i kujtuar pagen qe merr dhe duke i thene qe duhet ta justifikoje ate.

Zor te mendohet se ne 61 bashki te vendit vetem ajo e Shkodres duhet ta justifikoje pagen pasi te tjeret jane ekselentet ne administrimin e pushtetit vendor.

Sidoqofte Shkodra sot eshte padyshim nje vater e rrezikshme e Covid 19 dhe perhapja e tij eshte rritur frikshem dhe njekohesisht dhe shenjestrimi i ketij qyteti politikisht, a thua se Covid gjurmon partine dhe jo qytetarin. eetimes.tv

585 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 11. гостевой дом любомир санаторий в татарстане цены 2021
  самая ладога приозерск меркюр ростов 30 лет победы санаторий
  карта сочи с санаториями и пансионатами спортивный тур в сочи санаторий лазурный берег

 12. парк отель ярбург союз юность
  санаторий плаза кисловодск цены на 2021 гостиницы владикавказа на карте города петрозаводск гостиницы
  бридж резорт библио глобус санатории в евпатории на берегу моря гостиница чехов в твери

 13. апарт отель махачкала генерала омарова винтаж отель новый свет крым
  кисловодск санаторий долина нарзанов на карте майма гостиницы гостиница на удельной санкт петербург
  отель риф адлер официальный пицунда абхазия отзывы отдыхающих орленок санаторий

 14. военный санаторий саки отель гельвеция санкт петербург
  отель ялта интурист официальный горячий ключ дома отдыха отель луна джемете
  курорты россии для молодежи санаторий белая русь туапсе цены на 2021 санатории родник пятигорск

 15. мини отели в судаке цены санаторий русь руза отзывы
  фея 3 официальный сайт бюро гостиничных услуг сосновый бор марианна отель 3
  сигма сириус 3 санаторий кондопога гостевой дом белые росы анапа

 16. акции на отели в сочи благодарный гостиницы
  кореновская 57 1 санатории азовского моря россия na azov ru ессентуки санаторий исток
  гостиница парк инн волгоград официальный сайт пансионат буран сергиев островские ванны железноводск

 17. сосновая роща абхазия пицунда гостиница звездная вднх
  дача на березовой эсто садок мечта ласпи амран абхазия официальный сайт
  санатории адыгея с лечением цены санаторий надежда в анапе туры в кисловодск 2021

 18. санатории московской области цены на 2021 карповка санаторий
  южное взморье адрес одиссея санаторий гостиницы в киржаче
  санаторий беларусь в красной поляне официальный сайт дубай отели 4 звезды хостел проспект

 19. московская застава кострома гостиница официальный недорогие санатории белоруссии с лечением цены 2021
  nice hostel пенза ломоносова санаторий пансионат солнечный крым николаевка
  заря анапа официальный сайт родник алтая белокуриха фото амбассадор гостиница калуга

 20. гостиницы в дербенте цены на сутки профилакторий челябинск
  гостиница олимп шерегеш курорт в сочи отель на новый год цены
  отели владивостока с видом на море мини отель в геленджике санатории железногорска на кавказе

 21. golden family resort алушта хостел обской
  пансионат в кабардинке пансионат все включено крым школа 17 архипо осиповка официальный сайт
  алтай вест белокуриха официальный проспект октября 113 калининград отель ибис

 22. вивальди южноуральск пушкино отель
  кисловодск санатории отзывы отдыхающих гостиница россия киров санаторий отрадное московская область официальный сайт
  спа отель весна адлер бизнес турист гостиница москва отдых в геленджике 2021 у моря

 23. гранфлоу роза хутор ванны бишофитные
  тур в сочи на ноябрьские праздники киараз арена отель белорусочка во владимире адреса
  санаторий неврологического профиля в подмосковье санаторий москва сочи официальный сайт питиус абхазия отзывы

 24. новый год в отелях крыма архипо осиповка санаторий отзывы 2021
  гостиницы кисловодска недорого зеленоградск гостиница собаки в крыму
  гостиница молодежная омск вороново дом отдыха официальный сайт гостиница 1905

 25. отдых в крыму летом 2022 гостевые дома погода в абхазии на месяц август 2021
  отель север кириши курорт в сибири номер для молодоженов краснодар
  туры в санатории сочи пансионаты кисловодска баба люба ростов на дону

 26. Some trends of drugs. Long-Term Effects.
  [url=https://viagrapillsild.online/#]canadian generic sildenafil[/url]
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Drug information.

 27. earch our drug database. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

  zithromax 500mg
  Get warning information here. safe and effective drugs are available.

 28. i have learn several just right stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting I just would like to give you a huge thumbs up for the great info you have right here on this post.“강남풀싸롱” Nice blog here! Also your site rather a lot up fast! we concentration on quality! We finalize our work space and hamper within your budget no matter what kind of programme you have in mind!

 29. The article has truly peaked my interest. I will take a note of your site and keep checking for new information about once per week i have learn several just right stuff here 온라인바카라’m really impressed with your writing skills Aspectmontage makes it easy as can be and affordable for you to upgrade your windows, doors, roofing, showers or baths.

Leave a Reply

Your email address will not be published.