Koronavirusi anulon pelegrinazhin 13 javor të besimtarëve katolikë tek kisha e Shna Ndout

Dita e sotme përkon me nisjen e pelegrinazhit 13 javor tek kisha e Shna Ndout në Laç.

Po ky vend i shenjtë është i boshatisur, pasi dhe bashkia Kurbin dhe përfaqesuesit e kishës u kanë bërë thirrje qytetarëve që të zbatojnë rregullat për tu mbrojtur nga kronavirusi.

“Si pasojë e virusit, kisha ka vendosur që të mos vazhdojë të pakten deri më datë 3 Prill. Zoti është më i madhi dhe i vetmi dhe tek ai gjejme paqe e dashuri e qetësi

Por ju kisha lutur te gjithve të bëjme siç po bën krejt Bota” është shkruar në faqen e saj.

Pader Mirash Martinaj, raktor i kishës së Shna Ndout është shprehur se janë ditë të dhimbshme për të gjithë, por nuk duhet harruar besimi në Zot.

“Janë ditë të dhimbshme, pasi vijnë besimtarë nga të gjitha fetë, edhe ata që nuk besojnë në Zot, por kam dhënë një mesazh që besimtarët të qëndrojnë në shtëpitë e tyre. Ata mund të vijnë edhe gjatë jave kur të lirohen rrugët nga qeveria, për të plotësuar ditët. Shna Ndou është me ju dhe do të bëjë më shumë mrekulli për situatën e tanishme. Ka patur pelegrinë në këmbë duke patur shumë kujdes, bënë disa lutje dhe u kthyen në familjen e tyre. Të gjithë duhet të ndjekin udhëzimet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe ekspertëve, sa më shumë paqe në familjet e juaja, por nuk duhet të harrojnë se përveç shkencës ka edhe Zot” është shprehur ai.

41 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 11. Играта кено в лотариен стил е много харесвана в казината по целия свят. Целта на играта е да изберете набор от числа и да се надявате те да бъдат изтеглени. Ако имате късмет, може да си тръгнете със значителна награда. За да играете Кено, трябва да изберете набор от числа и да направите залог. След това се отпуснете и изчакайте да бъдат изтеглени вашите числа! Добрата новина е, че клиентите могат да използват своя Bwin казино начален бонус дори и на продуктите в раздел Live Казино. В сравнение с ротативките обаче, играчите ще трябва да поставят далеч повече залози. Това е поради коефициента на игрите от вида казино на живо, който не е по-висок от 20%. За съжаление, това е и единственият бонус обвързан с този раздел на Bwin към момента. https://andersonkeuj320875.bloggadores.com/16217914/bet365-казино-игри Многобройни сигнали за блокиране на акаунти и отказ за изплащане на печалби! С тези две компании, които донасят голямата част от предложенията на efbet казино, букмейкърът определено си е спечелил много симпатии. Софтуерът на ефбет работи безотказно и ще ви предложи максимално удовлетворение от вашата игра. Днес сред най-добрите софтуерни разработчици на слотове се нареждат няколко водещи компании на световно ниво.

 12. All the poker sites that we’ve tested so far have some form of poker app, even if it’s not a dedicated app. The best poker app for us is BetOnline. Here you’re able to access the full range of poker games that you would find online in an excellently worked package. You can’t play all the Multi-Table Tournaments (MTTs) on it. Still, you can play mobile PokerStars ZOOM, mobile PokerStars KNOCKOUT poker, mobile PokerStars Sit & Go’s, mobile PokerStars cash games, and mobile PokerStars Spin & Gos. Initially Apple didn’t love the idea of featuring poker apps for money – but eventually came around and stocked the Appstore. Real money poker app iPhone users usually have the advantage of having to update to newer models. Allowing them enhanced capabilities that Android poker apps or older iPhone models may not have. 
  https://crfebike.com/community/profile/pearlinepaquin6/|0
  88% of Canadians report being adversely affected by climate change, according to a study by the Canadian Nuclear Association (CNA). While the study works to highlight and explore the levels of concern regarding climate change, the need to take action on the matter is abundantly clear. From the zero-emission goals in place to the role of Blackjack Challenge brings some interesting rules to the tables, not often seen in today’s casino climate. To the player’s benefit is 5 Card Charlie, auto-win on any 21-point total, and a natural blackjack pays anywhere from 2:1 to 5:1. Player blackjack always wins, even if tied with the dealer’s blackjack, but the rank of the ten-point cards in each blackjack will determine the payout. Spin Casino – This online casino has a reputation going back decades, and they’ve served up one of the best online slots menus in Canada. New players get a 100% match up to $400.

Leave a Reply

Your email address will not be published.