LAJM I FUNDIT/ Masat ndaj koronavirusit, Rama zbulon çfarë do të ndodhë me lëvizjen e makinave të vogla të hënën

Kryeministri Edi Rama në kuadër të masave të ndërmarra për parandalimin e perhapjes së koronavirusit ku është ndaluar qarkullimi i makinave të vogla ka dhënë zbuluar si do të vijojë lëvizja ditën e hënë.

Rama bën me dije se kushdo që punon do të lëvizë me dy orare. Qarkullimi me automjete do të bëhet deri në orën 08:00 të mëngjesit, dhe në orët e pasdites qarkullimi do të vijojë nga ora 16:00-17:00.

Kryeministri Rama ne FB:
SAPO KEMI MBARUAR KONSULTIMET E QEVERISË NË DISTANCË!

TË GJITHË ATA QË DITËN E HËNË DHE NË VIJIM DO TË JENË TË ANGAZHUAR PËR PUNË, NË SEKTORIN PUBLIK APO PRIVAT, DO TË MUND TË QARKULLOJNË ME AUTOMJETE VETËM DERI NË ORËN 08.00 TË MËNGJESIT DHE NGA ORA 16.00 DERI NË ORËN 17.00 TË PASDITES

QARKULLIMI I AUTOMJETEVE QË NUK JANË PJESË E SHËRBIMEVE SHTETËRORE NË LËVIZJE APO SHËRBIMEVE PRIVATE QË E KANË TË DOMOSDOSHME LËVIZJEN, DO TË JETË E NDALUAR RREPTËSISHT PËR ÇDO AUTOMJET TJETËR JASHTË FASHAVE TË LEJUARA PËR VAJTJA/ARDHJE NË PUNË

SHKELJA E REGJIMIT TË QARKULLIMIT TË IMPONUAR NGA KUSHTET E LUFTËS ME ARMIKUN E PADUKSHËM QË KËRKON PENGJE NË FAMILJET TONA, DO TË NDËSHKOHET ME HEQJEN E PATENTËS SË DREJTIMIT PER 3 VJET DHE SEKUESTRIMIN E AUTOMJETIT!

QEVERIA DO TË PUBLIKOJË NESËR AKTIN – NORMATIV PËR MASAT E VEÇANTA ADMINISTRATIVE QË DO TË HYJNË NË FUQI MENJËHERË, DERI NË PËRFUNDIMIN E KËSAJ LUFTE PËR TË MBROJTUR SA MË FORT JETËN E ÇDO SHQIPTARI

FRIKË ASPAK, KUJDES PO!

840 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with some pics to drive the message home a bit,
  but instead of that, this is fantastic blog.
  An excellent read. I will definitely be back.

 3. Wonderful web site. Plenty of useful info here. I’m sending it to
  some buddies ans also sharing in delicious. And of course, thank you in your
  sweat!

 4. Magnificent beat ! I wish to apprentice at
  the same time as you amend your site, how could i subscribe for a blog website?
  The account helped me a appropriate deal. I had been a little bit
  acquainted of this your broadcast offered shiny clear idea

 5. Its like you learn my thoughts! You appear to understand so much about this, like you
  wrote the e book in it or something. I believe that you just can do with a few percent to power the
  message house a little bit, but other than that,
  that is excellent blog. A great read. I will definitely be back.

 6. This is the perfect blog for everyone who wants to understand
  this topic. You realize so much its almost tough to argue with you
  (not that I personally will need to…HaHa). You certainly put
  a new spin on a subject that has been written about for
  a long time. Excellent stuff, just excellent!

 7. I absolutely love your website.. Pleasant colors & theme.
  Did you develop this website yourself? Please reply back as I’m attempting to create my own site
  and would like to find out where you got this
  from or just what the theme is called. Appreciate it!

 8. We’re a group of volunteers and starting a brand new
  scheme in our community. Your site offered us with valuable info to
  work on. You’ve done a formidable activity and our entire community will likely be grateful to you.

 9. Howdy! I know this is kinda off topic but I was wondering
  if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?

  I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one?
  Thanks a lot!

 10. Hi there are using WordPress for your site platform? I’m new to
  the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding expertise to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

 11. pharmacie en ligne luxembourg pharmacie lafayette nancy pharmacie ouverte le dimanche marseille , pharmacie de garde inezgane aujourd’hui medicaments angine therapie cognitivo-comportementale yverdon .