Koronavirusi, Trump mbyll Amerikën: Ndalohen udhëtimet nga Europa drejt SHBA për një muaj. Tom Hanks dhe gruaja e tij të infektuar

Presidenti Donald Trump ka njoftuar pezullimin e të gjithë udhëtimeve nga Europa për në Shtetet e Bashkuara për 30 ditët e ardhshme në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Në një fjalim të rrallë nga Zyra Ovale, Trump tha se Bashkimi Europian nuk ka marrë të njëjtat masa paraprake që Shtetet e Bashkuara kanë vendosur për të përmirësuar epideminë. (Mbretëria e Bashkuar nuk është e përfshirë në masën e ndalimit)

Trump gjithashtu tha se “ai së shpejti do të ndërmarrë veprime emergjente” për të siguruar mbështetje financiare për bizneset e vogla dhe njerëzit e prekur nga koronavirusi

Tom Hanks dhe gruaja e tij, Rita Wilson, u testuan pozitive për koronavirusin.

Lajmi u njoftua nga vetë çifti përmes një postimi në Twitter.

“Unë dhe Rita jemi në Australi. Ndiheshim të lodhur, të ftohur dhe me dhembje trupi. Rita kishte edhe ethe. Ne iu nënshtruam testit të koronavirusit dhe u testuam pozitiv”

“Epo, tani çfarë të bëjmë? Ka protokolle për tu ndjekur. Ne do të mbahemi nën kontroll dhe do të izolohemi për aq kohë sa të jetë e nevojshme”

314 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 13. “I haven’t seen you in these parts,” the barkeep said, sidling over and above to where I sat. “Repute’s Bao.” He stated it exuberantly, as if solemn word of honour of his exploits were shared by settlers about multitudinous a ‚lan in Aeternum.

  He waved to a expressionless keg beside us, and I returned his gesticulate with a nod. He filled a telescope and slid it to me across the stained red wood of the bench first continuing.

  “As a betting man, I’d be assenting to wager a adequate speck of enrich oneself you’re in Ebonscale Reach for more than the wet one’s whistle and sights,” he said, eyes glancing from the sword sheathed on my cool to the bow slung across my back.

  https://www.google.com.jm/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&ved=0ahUKEwjumNbh89nKAhXHvoMKHbv4CYYQFghaMAk&url=https://renewworld.ru/otlichie-new-world-versii-deluxe-i-standart-edition/

 14. Link exchange is nothing else but it is just placing the other person’s weblog link on your page at suitable place and other person will also do similar for you.|

 15. Howdy! Would you mind if I share your blog with my facebook group? There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. Many thanks|

 16. Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; we have created some nice methods and we are looking to swap strategies with other folks, please shoot me an email if interested.|

Leave a Reply

Your email address will not be published.