Zbardhet kërkesa e Prokurorisë Henri Çili dhe burrat e tjerë qëndrojnë në burg, gratë detyrim paraqitje

Prokuroria e Përmetit ka dhënë pretencën për të arrestuarit në kuadër të operacionit të koduar si Mezgorani’ ku mes tyrë është edhe botuesi i njohur Henri Çili.

Burime bëjnë me dije se për të gjithë burrat e arrestuar është dhënë masa e arrestit me burg ndërsa për gratë detyrim paraqitje.

Pak orë më parë kanë mbërritur nën masa të forta sigurie në Gjykatën e Përmetit 30 të arrestuarit e operacionit Mezhgorani, mes të cilëve dhe botuesi Henri Çili, të cilët pritet të njihen me masën e sigurisë nga Gjykata ndërkohë që sapo është dhënë pretenca nga Prokuroria.

Duke qenë se ka një numër të madh të ndaluarish, seanca e sotme pritet që të zgjasë, ndërkohë që në ambientet e jashtme të Gjykatës janë grumbulluar një numër i madhe familjarësh të personave të ndaluar.

Gazetarja e Fax Neës Ervina Shehaj, shprehet se për seancën e sotme ka pasur një përplasje mes prokurorit dhe Gjykatësit të çështjes, nëse masat duhet të jepeshin këtë të dielë apo ditën e nesërme.

Ka qenë policia e Gjirokastrës ajo që ka kërkuar që seanca të bëhet sot, pasi të hënën nuk kishte efektiv mjaftueshëm për të shoqëruar të pandehurit.

Në përfundim është vendosur që të 30 të ndaluarit të dalin sot përpara gjykatës, duke qenë se kanë kaluar 48 orë nga operacioni i policisë, që i çoi në pranga.

Prokuror i çështjes është Asllan Barjami ndërkohë që gjykatësi që do të japë vendimin është Dritan Hasani, ndërkohë që kanë bërë dhe kallzim ndaj njëri-tjetrit në prokurori.

Dje ishte vendosur që gjykatëse e çështjes të ishte Yrvete Shkreli, dhe pas përplasjeve është vendosur Hasani.

36 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 11. After exploring a number of the blog articles on your web page, I honestly like your technique of blogging.
  I added it to my bookmark website list and will be checking back in the near future.
  Take a look at my web site as well and tell me how you feel.

 12. I’m no longer sure the place you’re getting your information,
  however great topic. I must spend a while learning more or understanding more.
  Thank you for magnificent information I was searching for this information for my mission.

 13. Hi! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to look it over.
  I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking
  and will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and terrific style and design.

 14. I like the helpful information you supply on your articles.

  I will bookmark your weblog and test again right here frequently.
  I’m slightly sure I’ll be told many new stuff proper right here!
  Best of luck for the next!

 15. Hello there, I discovered your web site by the use
  of Google at the same time as searching for a comparable subject, your web site got here up, it seems to be great.
  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.
  Hello there, just turned into aware of your blog
  via Google, and found that it’s truly informative.
  I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you happen to continue this in future.
  A lot of people can be benefited out of your writing. Cheers!

 16. Thank you for theบอกได้เลยว่าหากคุณมองดูการลงทุนในคราวนี้ว่า ยังอยู่การสำหรับการสร้างรายได้กับคุณรวมทั้งบอกแล้ว นะว่าจะเป็นการลงทุนที่ดีและก็มีประสิทธิภาพเป็นอย่างมากอย่างยิ่งจริงๆ
  ซึ่งทำให้การลงทุนในคราวนี้จะเป็นอีกหนึ่งสิ่งซึ่งสามารถตอบสนองต่อสิ่งที่ต้องการให้กับ ผู้ที่กำลังทำเดิมพันได้อย่างดีเยี่ยม ด้วยเหตุดังกล่าวจึงไม่ประหลาดใจเลยที่ในปัจจุบันนี้ นั้นการลงทุนในลักษณะนี้จะเป็นอีกหนึ่งทางเลือกที่ดี รวมทั้งมีคุณภาพเยอะที่สุดที่เขาสบายแล้วก็ คุณได้รับการลงทุนและก็ได้เรียกว่าจะเป็นการลงทุนซึ่งสามารถตอบโจทย์ในสิ่งที่ต้องการ และก็ท่องเที่ยวที่การเดิมพันได้เป็นอย่างดีเลยก็ว่าได้

Leave a Reply

Your email address will not be published.