LISTA E PLOTË Kongresi i PS zgjedh anëtarët e rinj të Asamblesë Kombëtare, mes tyre dhe Vangjush Dako

Kongresi i Partisë Socialiste ka zgjedhur anëtarët e rinj të Asamblesë Kombëtare të PS. Sipas të dhënave të bëra publike nga PS, pjesëmarrja në votim ka qenë 85 3perqind , ose e thënë ndryshe kanë votuar 1242 delegatë, nga 1456 të tillë.

Ata kanë zgjedhur 135 delegatët, ku bien në sy emrat e Vangjush Dakos në Durrës apo Qazim Sejdinit në Elbasan.

Sipas PS, këto votime treguan edhe një herë rritjen e përfaqësisë së vajzave grave në strukturat e partisë, të cilat do të përbëjnë 45 2 perqind të Asamblesë Kombëtare.

Më poshtë sjellim listën e plotë të antarëve të rinj të Asamblesë së PS, të siguruar nga gazetari Ergys Gjençaj.

6 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.