Lali Erin e kemi porosi nga kryeministri, Ahmetaj zbulon pasardhësin e Ramës në PS : Të forcohet çik më shumë se na duhet

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj në fjalën e tij në Kongresin e PS, foli për ridnertimin e vendit pas tërmetit duke premtuar se ky proces do të sjell dhe një rritje ekonomike. Por ai gjatë deklaratës së tij nuk harroi që të bënte dhe disa batuta, ku një prej tyre ishte për Erion Veliajn. Sipas ministrit, Veliajn socialsitët duhet mos ta lodhinin, pasi e kishte porosi nga Kryeministri se sipas tij Lali Eri u duhej për të ardhmen.

“Bashkisë së Tiranës ia kemi lënë 24 prillin jo më kot, se lali Erin e duam shumë dhe e kemi porosi nga kryeministri që mos ta lëmë pa gjumë siç rri edhe vetë dhe sic na lë ne, që të forcohet çik më shumë në të ardhmen. Lali Eri e kemi vërtet porosi, nuk kam ctë bëj, ti e di që unë jam shumë i kujdesshëm me porositë që lë kryeministri” u shpreh Ahmetaj.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.