Tritoli makinës së Licit, Voltana Ademi : Jo politikë! Të flasë drejtësia, situata në Shkodër nuk është e qetë (VIDEO)

Kryebashkiakja Voltana Ademi u shpreh se nuk duhet të flasim dhe të nxjerrim përfundime për ngjarjen përpara drejtësisë. Ademi theksoi se nuk është momenti për deklarata politike dhe se më parë duhen pritur rezultatet e hetimeve, por shprehu shqetësimin se situata e rendit në Shkodër nuk është aspak e qetë.

Prononcimi i plotë i kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi
Unë u lajmërova nga media në fakt dhe erdha menjëherë, kam qenë afër, kalova para nja një ore këtu. Unë besoj se duhet ti lëmë vendin grupeve të punës, forcave të RENEA-s, që janë nisur për të bërë një vlerësim të saktë, të një verifikimi paraprak që policia ka bërë dhe pastaj në varësi të asaj që do të verifikohet duhet të bëhen hetimet e duhura duke bërë të mundur nxjerrjen në dritë të së vërtetës. Shpresoj që të mos jetë dicka e tillë në emër të qytetit dhe sigurisë sonë, askush në qytetin tonë nuk do të ketë probleme kaq të rënda. Ti lëmë vendin forcave të policisë që të kryejnë detyrën, si qytetare, shtetare, si njeri që jeton cdo ditë këtu. Është e nevojshme që të gjithë të bëjmë detyrën për tu gjetur e vërteta.

Nuk është dicka e re te Vllaznia, presionet dhe kërcënimet.

Mendoj që të gjithë të presim rezultatet pa shkuar në përfundime, sepse vetëm në atë rast mund të flasim dhe të nxjerrim problematikat nëse ka të tilla.

Keni marrë shqetësime ju gjatë kësaj kohe?
Nuk ka pasur, në këto kohë ka një ecuri pozitive të strukturës dhe menaxheriale dhe strukturës teknike, por për të mos hyrë në detaje duhet të presim punën e policisë. Nuk duhet të ngutemi për të shkuar drejt përfundimeve. Ajo na shqetëson është situata që në qytetin e Shkodrës nuk është e qetë. Për ngjarjet që ndodhin ditë pas dite.

Keni pasur kontakte me drejtues të lartë të policisë apo ministrin e Brendshëm për situatën e rendit?
Ne komunikojmë në vazhdimësi me drejtuesit e policisë në Shkodër. Edhe sot kam pasur një komunikim me drejtorin më informoi për punën që duhet të kryhet, të lëmë teknicienët të bëjnë punën e duhur në emër të ligjit dhe sigurisë në Shkodër.

Cfarë ndodh te Vllaznia, se nuk është hera e parë? Në fushën e stërvitjes janë nxjerrë armë ish-trajnerit Armando Cungu, ish trajneri Agim Canaj është kapur për fyti te fusha e stërvitjes, Ernest Gjoka tentativë për ta therur dhe sot vijmë tek kjo ngjarje?

Sot nuk ka një problematikë Vllaznia ka një frymë pozitive. Sigurisht ngjarjet e kaluara kanë qenë të pa precedenta, qoftë policia apo vendimet që janë marrë nuk kanë hedhur dritë mbi ngjarjet dhe kjo peshon mbi drejtësinë mbi ata që duhet të kishin kryer punën e vet. Për rastin e sotëm të presim atë që duhet të vlerësojnë teknikisht asaj do të jemi këtu për të diskutuar. Nuk jemi në kuadër të një deklarate politike për sa kohë bëhet fjalë për sigurinë e njerëzve dhe rendin.

Ju tremb kjo, sot është 101 vjetori i Vllaznisë, ndoshta edhe ironikisht
Ne jetojmë në Shkodër cdo ditë, jemi njerëz të lirë, punojmë në mënyrë të ndershme, kjo është arma më e fuqishme që qyteti i Shkodrës ka.

226 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 2. Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to look it
  over. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting
  this to my followers! Wonderful blog and wonderful design.

 3. Please let me know if you’re looking for a article
  author for your blog. You have some really great
  articles and I think I would be a good asset. If you ever
  want to take some of the load off, I’d love
  to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an e-mail if interested. Thanks!

 4. Greetings from Colorado! I’m bored to tears at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch break.
  I love the info you provide here and can’t wait to
  take a look when I get home. I’m amazed at how fast your
  blog loaded on my mobile .. I’m not even using WIFI, just 3G ..
  Anyways, awesome site!

 5. Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am going through troubles
  with your RSS. I don’t know why I am unable to join it. Is there anybody else getting the same RSS problems?
  Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanks!!

 6. Hello, Neat post. There is an issue along with your site in internet explorer, could
  check this? IE nonetheless is the marketplace leader and a large component of other folks will pass
  over your excellent writing because of this problem.

 7. Heya superb website! Does running a blog similar to this require a lot of work?
  I’ve absolutely no expertise in coding however I had been hoping
  to start my own blog in the near future. Anyhow, if you have any suggestions or tips for new blog owners please share.
  I understand this is off topic however I just needed to ask.
  Many thanks!

 8. We are a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community. Your web site provided us with useful info to work on. You’ve performed an impressive job and our entire group will probably be grateful to you.|

 9. The 2 is the last Bus that goes to Perla Casino in Nova Gorica. It stops nearby at 8:20 PM. Zupančič: Konec rdečih številk za Casino Rezerviraj Ste raziskali, katera podro誡 so v Sloveniji najbolj travmati计? Kako pripravite in izpeljete takšen projekt? TRGOVINA PERLAKIDRIČEVA ULICA 7, NOVA GORICA The Perla Spa is completely new and it is carefully located on an area of 1,000 m2. Characteristic for this Spa is a holistic approach to the person and its health, and the use of natural high-quality products. This is the largest Spa in the Northern Primorska Region, which offers a variety of natural relaxation and antis tress methods, as well as rejuvenating and beauty treatments. foto: Franci Virant Home » HIT Perla, Resort & Entertainment Center Turtle Creek Casino – Williamsburg, MI. 1,150. 1. Hannahville Indian Community. Island Resort & Casino – Harris, MI. 1,200. 2. Keweenaw Bay Indian Community. http://www.haxorware.com/forums/member.php?action=profile&uid=144182 Na srečo naših igralcev, naši strokovnjaki – pisci in navdušenci nad internetnimi kazino igrami na srečo, konstantno brskajo po spletu, da bi našli najboljšo opcijo za Slovence. Zavedamo se, da je za občasnega igralca težko primerno raziskati operaterja, preveriti njegovo licenco, razumeti njegova določila in pogoje ter pretehtati druge detajle, preden se registrira. Prav tako je smoterno določiti časovno obdobje. Navsezadnje je namen spletnih igralnicih predvsem zabava! Video poker je ena izmed brezplačnih igralnic, ki jih lahko igrate z našo storitvijo. Ta igra velja za eno najbolj priljubljenih brezplačnih igralnic na svetu, še posebej, ker svetovna pokalna prvenstva s svojimi velikimi nagradami vsako leto pritegnejo več pozornosti. Na naši spletni strani ponujamo celotno paleto brezplačnih spletnih iger na poker, od klasičnih do modernih različic, ki igralcem omogočajo izbiro igre po lastni izbiri, kot so: Jacks or Better, Tens ali Better, Jokers Wild in Double Down Stud, striptiz poker brezplačno , enojna in dvojna paluba je le nekaj casino iger, ki so na voljo. Zdaj lahko brezplačno odkrijete in zakaj je spletni poker ustvarjal tako navdušenje za igralce po vsem svetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.