Familja e Sali Berishës në zi, humb njeriun e afërt, ish-Kryeministri jep mesazhin prekës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka humbur sot një njeri shumë të afërt. Ka qenë vetë Berisha që ka njoftuar për ndarjen nga jeta të djalit të xhaxhait tim, Sylejmanit.

Postimi i plotë

Zi ne familjen tone!

Miq, sot ne percollem ne banesen e fundit nje njeri shume te dashur te familjes tone, djalin e xhaxhait tim, Sylejmanin. Qe kur fillon memoria ime, ai, mocanik me mua, ishte per te gjithe vitet e femijerise dhe me vone si vella per mua. Se bashku ndame lojerat, gezimet, dashurine e prinderve, familjareve tane dhe perfunduam shkollen 7 vjeçare. Me vone rruget tona u ndane por jo zemrat tona. Ai qendroi ne Koder te Prifçit ne Tropoje, aty ku dhe u martua dhe krijoi familjen e tij te mrekullueshme.

Sylejmani pati nje jete plote sakrifica. Ai punoi si minator pothuaj ne te gjitha minierat e rrethit dhe qarkut te Kukesit. Kurre nuk kam njohur nje njeri me puntor se ai apo qe te kete djersitur me shume ne pune se Sylejmani. Kudo qe ai punoi, me ndershmerine, njerezine dhe respektin e tij beri miq dhe shoke te shumte. Miq, Sylejmani ishte nje patriot i vertet. Ne vitet 1996-1999 ai e shnderroi shtepine ne Kodren e Prifçit ne nje nga bazat me te rendesishme te Ushtrise Çlirimtare te Kosoves. Ai vet se bashku me djemte e tij Halilin, Gezimin dhe Arbenin moren direkt pjese ne veprime dhe operacione te UCK kunder pushtuesve serbe! Ai priti dhe percolli me qindra e qindra luftetare te lirise, komandante te shquar te tyre, nder te cilet ish kryeministrin e Kosoves, zotin Ramush Haradinaj, ish Komandanin e pavdekshen te UÇK, Ilir Konushevci e shume e shume te tjere.

Ne ato vite me dhjetra gazetare, diplomate, ambasadore, ushtarake, zbulues nga shume vende vizituan shtepine dhe Kodren e Prifçit. Sylejmani i priti dhe i percolli ata ne perputhje me traditen. Te gjithe ata, pyetjes se pse keni lejuar ketu nje baze ushtarake, moren nga ai vetem nje pergjigje: une po respektoj traditen e familjes time. Ne fakt ai e tregoi vehten i biri i te atit, Zeqir Halilit, i cili qe nga mosha e tij e re dhe deri ne vitin 1944 kishte marre pjese ne çdo perpjekje kunder pushtimit serb dhe per lirine e Kosoves! Por kesaj here lufta u fitua.

Sylejmani mbylli syte pergjithmone nen kujdesin e persosur te bashkeshortes dhe femijeve te tij.

Atij i dhane lamtumiren e e fundit familjaret, te afermit, miqte, shoket, ish kryeministri Haradinaj dhe bashkluftetare te tij nga Kosova dhe emigracioni e diaspora.

Mbetem pafundesisht mirenjohes ndaj te gjithe atyre qe na nderuan sot me pranine e tyre ne lamtumiren e sivllaut tim Sylejman Zeqir Berisha dhe i lutem Zotit qe shpirti i tij i mire te gjeje paqen e merituar. Amin! sb

491 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 11. https://main7.net/thenine/
  I am the proprietor of JustCBD label (justcbdstore.com) and am aiming to broaden my wholesale side of company. I really hope that anybody at targetdomain share some guidance . I considered that the best way to do this would be to talk to vape stores and cbd stores. I was hoping if anybody could suggest a trustworthy website where I can buy CBD Shops B2B Marketing List I am currently checking out creativebeartech.com, theeliquidboutique.co.uk and wowitloveithaveit.com. Not exactly sure which one would be the best choice and would appreciate any assistance on this. Or would it be much simpler for me to scrape my own leads? Suggestions?

 12. read more info https://lovebookmark.win/story.php?title=expertise-managing-a-sex-doll#discusshttps://zenwriting.net/pvckendoanimekendo8/best-japan-sex-dollsfor-males-latest-selectionhttps://getpocket.com/@jawtail24https://sexdoll286.webs.com/apps/blog/show/49154946-how-to-find-the-time-to-mini-sex-doll-on-twitter-https://pastebin.pl/view/db8fb5bahttps://v.gd/lvAxhAhttp://design-buzz.com/story.php?title=ponder-after-these-factors-when-buying-reasonable-sex-dolls#discusshttp://10lance.com/story.php?title=reasons-why-men-are-drawn-to-love-dolls-instead-of-females#discusshttp://gestyy.com/ee2D7Nhttp://10lance.com/story.php?title=reasons-why-men-are-drawn-to-love-dolls-instead-of-females#discusshttp://bookmarksknot.com/submithttps://pastebin.pl/view/05bcdc62https://is.gd/KL8TBKhttps://all4webs.com/lovedoll676/gffwaogybs050.htmhttps://bookmarking.win/story.php?title=sex-doll-to-help-lengthy-sustained-during-intercourse#discusshttp://bookmarksknot.com/submithttp://isarflossfahrten.net/story.php?title=go-green-with-your-sex-doll-ideas-you-must-remember#discusshttps://bookmarkstore.download/story.php?title=standard-tips-of-sex-dolls-for-male-that-you-should-remember#discusshttps://justbookmark.win/story.php?title=increase-your-sex-delight-with-adult-sex-dolls#discusshttps://blogfreely.net/butterriflemuseumchill2/how-to-locate-a-right-sex-doll-by-yourselfhttps://aixindashi.stream/story.php?title=lovemaking-jobs-with-your-sexdoll-org-woman#discusshttps://lovebookmark.date/story.php?title=plastic-sex-dolls-gives-you-realistic-experience-and-enjoyment#discusshttps://0rz.tw/create?url=http3A2F2Fwinterer.ru2Fw2Findex.php3Ftitle3DWhen_You_Want_To_Piquancy_Some_Misconceptionhttps://bookmarkstore.download/story.php?title=kinds-of-men-sex-dolls#discusshttps://weheardit.stream/story.php?title=ponder-upon-the-following-factors-when-selecting-sensible-sex-dolls#discusshttp://wernercochran9787.fikket.com/https://mensvault.men/story.php?title=bring-your-wildest-side-out-with-lifestyle-like-sex-dolls#discusshttp://bookmarkextent.com/submithttps://cutt.us/PhaBL

 13. Покерът е може би най-популярната игра на карти в света. Това е игра, която съчетава късмет и стратегия, което на практика означава, че за да може да я играе, играчът трябва да знае поне основните ѝ видове и правила. Казино Win Bet, като едно от най-добрите и популярни казино вериги в България, притежава огромна игрална зала, поместена в Хотел България в Бургас. Като своя мисия, казиното е поставило да предлага на клиентите си приятна и изискана атмосфера, както и широк спектър от игри и забавления. https://augustmgvk420875.thelateblog.com/18088992/хотел-казино-слънчев-бряг Но той беше изумен, чиито минимални лимити. Сайтове за залагане с бонус побеждаването на 5 играчи ще се случва по-често, които ви. Можете да попълните депозита и да изтеглите печалбата в онлайн казина в България по няколко начина:

Leave a Reply

Your email address will not be published.