Skenë e turpshme në mes të Tiranës, truproja i Veliajt përqafon mezor gazetaren Mos më prek! Kryebashkiaku mban sehir

Një situatë e paprecedentë ka ndodhur me trupat e sigurisë së kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe gazetares së Ora News Sonila Musaj, e cila është penguar që të ushtrojë profesionin e saj.

Teksa gazetarja i është afruar pranë Sheshit Skënderbej që ta pyeste në lidhje me problematika që shqetësojnë qytetarët e Tiranës, një prej personave që kujdesej për sigurinë e Veliajt e ka përqafuar mezor gazetaren, në një akt që padyshim mund të konsiderohet seksist.

Vetë gazetarja është shprehur Të lutem mos më prek, si mund të përqafosh një femër që nuk e njeh!

Ndërkohë që ajo që është dhe më alarmante, është heshtja e Veliajt në të gjithë këtë skenë, ku ka bërë sikur asgjë nuk ka ndodhur përpara syve të tij. Në fakt nuk është hera e parë që Veliaj tregohet jodashamirës ndaj gazetarëve, veçanërisht në rast se pyetjet janë jashtë skenarit dhe regjisë të përgatitur nga zyra e Bashkisë.

Pas gjithë kësaj situate vetë gazetarja Musaj ka pasur një reagim në rrjetet sociale, ku shkrua

Miq qe prej moshes 17 vjecare kam punuar ne media sigurisht jam ndeshur me sjellje te shume personave por si sjellja ndaj ketij punonjesi te bashkise Tirane, kurre. Sjellja e ketij personi ishte e papranueshme. Seksiste dhe ngacmim i paster, ne emer te gjoja pengimit tone qe te mos intervistonim kryetarin.

Kjo eshte e patolerueshme qe mos te lejojne te besh punen tende. Por une nuk terhiqem dhe do te vijoj te jem zeri i qytetareve. Kam biseduar me avokatin tim dhe po hartohet nje padi ndaj personit i cili pa me njohur pretendon se po me perqafonte, e verteta eshte se ai nuk donte te intervistoja kryetarin e Bashkise. Mesa duket, u frymezua nga fjalimi i Veliaj i cili ne 100 vjetorin e Tiranes Kryeqytet u kerkoi pjesmarresve te perqafoheshin majtas e djathtas…, a thua se po mbytej Titaniku dhe jo te ishim ne nje feste.

Por nje gje ketu po mbytet. Tirana. Pervec permbytjeve nga shiu, po mbytet si qytet ne llum e korrupsion qe buron nga zyra e kryetarit te bashkise e me rradhe. Ky eshte turp. Puna jone do vijoje dite per dite ne krah te interesit qytetar dhe transparences.

17 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.