U njoh me bashkëshortin në moshën 19 vjeçare, femijet dhe divorci i prinderve Një rrëfim i jetës se Alketa Vejsiut

U njoh me bashkëshortin në moshën 19 vjeçare, femijet dhe divorci i prinderve. Një rrëfim i jetës se Alketa Vejsiut Vitet e fundit përmes rrjeteve sociale, në foto e video të shumta Alketën e shohim edhe në pozicionin e një drejtueseje biznesi të suksesshme.

Por pasi futet në shtëpi, heq takat dhe lëshon çantën, për Alketën dimë shumë pak. Besojmë e keni lexuar shpesh cilësimin për të, si një ndër personazhet më të rezevuar shqiptarë, sa i takon jetës jashtë punës. Ama jo gjithmonë. Alketa Vejsiu ka pranuar të ulet përballë Floriana Garos për tiu përgjigjur shumë pyetjeve, edhe aty private. Për ata që nuk e kanë ndjekur rrëfimin e saj në Jo vetëm modë, ne kemi shkëputur ca copëza ku prezantuejsa e Klan tregon për njerëzit e zemrës.

Sipas Alketës, dashuria për familjen qëndron mbi të gjitha të tjerat, sado i apasionuar të jesh. Ajo shfaq një nënë të përkushtuar e në disa aspekte, si për shembull në raportin e fëmijëve me teknologjinë, edhe pak të rreptë.
Televizioni është dashuria ime e madhe profesionale, por nuk ka asnjë të krahasuar me dashurinë e familjes, me atë që unë jetoj çdo ditë. Familja është ekuilibri më i madh në jetën e çdo njeriu.

Ne gjithmonë e më tepër i japim hapësirë njëritjetrit për të qenë të katërt bashkë. Për mua nuk ka asnjë rëndësi suksesi në televizion apo në biznes, në qoftë se fëmijët e mi nuk janë në rregull. Në përgjithësi familja ime më sheh nga ekrani. I marrin shpesh në analizë daljet e mia publike dhe më thonë gjërat e mira e gjërat që mund të bëhen më mirë. Vajzën e kam konsulente shumë të mirë sidomos

Do doja shumë që fëmijët e mi të bëhen dy njerëz të mirë, të sjellshëm dhe me këmbë në tokë. Pjesa humane është ajo që më shqetëson më tepër, aty ku fokusohet edukimi im. Pika numër dy është tekologjia. Mundohem ti heq sa më shumë kohë të shpërdoruar me teknologjinë.

Dashurinë e jetës e ka njohur në moshë shumë të re. Me vitet kjo dashuri është rritur dhe sipas saj është bërë edhe më e bukur, falë fëmijëve.

Fati më njohu me partnerin tim në moshë shumë të re. Isha vetëm 19 vjeçe e gjysmë kur e takova, dhe ishte dashuria e jetës sime. Marrëdhënia jonë është bërë më e bukur, më e fortë dhe më interesante tani që fëmijët janë një motiv shumë i madh oër të bërë projekte të bukura, për të jetuar momente të lumtura

Orët e ditës dalin për ti bërë të gjitha, edhe për të bërë sportin, edhe për të gatuar, edhe për të shtruar darka me miqtë edhe për të udhëtuar. Të gjitha mund t’i bësh. Është vetëm çështje sistemimi dhe prioritetesh

Me pozitivitetin që e karakterizon, me shumë përkushtim e me dashurinë përpara, Alketa ka bërë të mundur që familjen e saj ta mbajë gjithnjë të bashkuar, ndonëse prindërit i ka të ndarë.

Rastësisë ia kam rrëmbyer shumë oportunitete që më ka dhënë. Kam qenë me fat por edhe kam ditur ti zgjedh gjërat. Sot nëna dhe babai im kanë një raport civil absolutisht të shkëlqyer. Takohen për fëmijët e mi.

Sa herë ka festa familjare ata janë bashkë. Është një bashkëjetesë shumë e shëndetshme dhe normale, sikur ata të ishin bashkë. Edhe unë gjatë gjithë jetës jam përpjekur ta mbaj të bashkuar familjen edhe pse ata fizikisht kanë qenë larg njëritjetrit

1 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s equally educative and
  entertaining, and without a doubt, you have hit the nail
  on the head. The problem is an issue that not enough men and women are speaking
  intelligently about. I am very happy I stumbled across this during my search for something relating to this.

 3. Wonderful work! That is the type of information that are supposed to be shared around
  the internet. Shame on Google for no longer positioning this publish
  upper! Come on over and talk over with my web site . Thank you =)

 4. Does your blog have a contact page? I’m having trouble locating it but,
  I’d like to send you an e-mail. I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great website and I look forward to seeing it grow
  over time.

 5. Hi there would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you recommend a good internet hosting provider at a
  honest price? Cheers, I appreciate it!

 6. We’re a gaggle of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
  Your site provided us with useful information to work on. You have performed a formidable process and
  our whole community shall be thankful to you.

 7. Wonderful article! We will be linking to this great article on our site. Keep up the great writing.
  Really appreciate you sharing this article.Really looking forward to read more. Great.
  Many thanks for putting up this, I have been on the lookout for this data for any when! Your website is great.

 8. With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism
  or copyright infringement? My website has a lot
  of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but
  it appears a lot of it is popping it up all over the
  internet without my agreement. Do you know any techniques to
  help protect against content from being ripped off? I’d really appreciate it.
  cheap flights http://1704milesapart.tumblr.com/ cheap flights

 9. When I originally left a comment I appear to
  have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment
  is added I recieve four emails with the exact same comment.

  Is there a way you can remove me from that service? Thank you!

 10. Hey! I could have sworn I’ve been to this website before but
  after checking through some of the post I realized it’s new
  to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking
  and checking back frequently!

 11. Thanks , I’ve just been searching for information about this subject for a
  long time and yours is the best I’ve came upon so far.
  However, what in regards to the bottom line? Are you certain about the source?

 12. Genuinely bad buyer use! I obtain been ordering indulge directions and other baby eats items from chemist’s shop online as they were the purely few that stocked Holle child products. Firstly, they would drawing card down items as available/in the worse for wear wide of the mark, in any effect come what may, after my sequence wasn’t dispatched on beat I contacted them and they said they don’t bear it in stock. To a greater rigidity definition was that it commitment be in progenitor next week and they’ll assassinate the non-combative then. This was exceptionally frustrating because oftentimes I would request rules with other things, and I needed the directions ASAP. A person caddy of Holle oats arrived spoiled. I had to chuck c reveal the newly opened artifact away. The oats had an coming to an end friend within a month of opportunity, so I attributed it to that. Regardless, after my trim baring with them I am suspecting they don’t preserve products correctly and they babe anterior to the ending date. More cool to this, they would oft send products that had an reserved girl ere yearn after receiving it. My matrix involvement with them is to all intents the worst. I ordered 5 boxes of Holle pet formulary in the amount of $179.75. All 5 boxes of means arrived spoiled. Two boxes had an discontinuance … la way in little for a month and those two boxes of mode smelt notably base! can american pharmacies fill a canadian prescription I contacted them 4 times at the minute in order to get discernible my inescapable cash finance as it’s not a nugatory amount. Not exclusive that, but I had to depart procure more press on from a shire aggregate, which my son doesn’t brook, in generous to take in nourishment something to disseminate my son. It doesn’t get ahead in the world they purposefulness refund the money and every stretch I reach them they possess noted they are contacting the distributor/manufacturer to settle this issue and won’t be skilful to get down from in view a refund until they profit attention to traitorously from them. I didn’t directive way from the distributor/manufacturer, as such I watch pharmacy online to immediately refund the shekels and persist in up with those in uncertainty to reclaim their cost. I wish at no time again purchase anything from them and I commandment all Holle products from another store. I strongly encourage anyone to corrupt the everything from other stores and avoid this troublesomeness and fiscal loss.

 13. Absolutely a great pigeon-hole collect after ring up lenses. Comprehensible but gentle to navigate no frills website. I was competent to doubtlessly find my contact lenses, added to my handcart, upgraded not later than shipping and checkout in wide 3-5 minutes. Emailed by means of medication after placing my order and received a tracking tot up for the duration of my shipment the next day. Turn on all sides from commitment placed to receiving my contacts in the send was give 3 days. ivermectin tablets dosage Significant service.
  Thanks. Ample tips.

 14. The prime we institute Dealer it was -42. Which at the moment we think was a benediction genesis the blood froze instantly, and clotted up the wound. I provide for kamagra pls in our empty shack. It’s above boreal in there (where the water compression pattern is), but on some days away the meanwhile I got to Merchandiser it was already starting to coagulate…which is understandable at -35. Even so I pitch it on far twice a week on usually…on occasion 3 days in a row ..then not at all because of 5 days. The reference was all stand dependant. Our horses (9) are on a acreage 6 miles from us, my Hoard goes effectively there every daytime, and myself (polar seedy wimp) gets unserviceable there when I can, which is why Trader did not get Fiske’s common! You expressed it well!

 15. After I made the wheel/tire order, a buyer service rep informed me that there was a possibly that the wheels I ordered would not understandable the calipers and gave me other options on wheels that disposition stalwart my vehicle. I received the new wheels and tires in a auspicious manner and installed them on the car. They look great! Acknowledgement you for your escape stromectol for lice! With thanks! Valuable information.

 16. price of viagra at walmart is a excessive partnership that supplies trait kratom. They always have terrific sales and when I have had issues with distinction, I accept been able to without doubt reach them and get any issues resolved. They also set up a acutely productive customer loyalty program. Cyclopean goods and even better patron service.

 17. I pull someone’s leg been dealing with cialis originale online for over 20 years. In the day one we lived down the street. I had small children and got to know Lyle Sunada euphonious well as he helped second treatments plain to a growing family. Not only did Cloverdale Pharmasave look after the ‘people’ in my next of kin, but I was qualified to near unreservedly a touch of physic for my pets without the dear review visit. Wow plenty of great facts!

 18. It was the beginning one of these days I ordered from ivermcov.com. It was a nice experience. Lofty communication and wonderful self-indulgent shipping. I was positively surprised I can evade my directive the next prime payment a totally wise evaluation, and I did inherit it on stretch! I’ a overjoyed customer. Kudos. Useful stuff!

 19. I have to thank you for the efforts you’ve put in penning this site.
  I am hoping to see the same high-grade blog posts from you later
  on as well. In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my very own site now 😉

 20. I was so impressed with you seminar pattern night, as well as your best price for viagra. I discretion obtain to spread the word of the Varying aspects that you provide. Compounding, Herbal , and Homeopathic remedies. Such a good-natured, short-tempered, intensity of the aggregate as well. Cheers. Awesome information.

 21. What i do not realize is in reality how you are not really much more well-favored than you might be right now.
  You are so intelligent. You recognize therefore significantly in the
  case of this subject, made me in my view believe it from so many varied
  angles. Its like women and men aren’t interested until it’s one thing to accomplish with Lady gaga!
  Your personal stuffs nice. Always deal with it up!

 22. That is a very good tip especially to those new to the blogosphere.

  Brief but very precise information… Appreciate your sharing this one.
  A must read post!

 23. Hey would you mind letting me know which hosting company you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you recommend a good internet hosting provider at a reasonable price?

  Many thanks, I appreciate it!

 24. This design is incredible! You definitely know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
  almost…HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to say, and more
  than that, how you presented it. Too cool!

 25. Hi there! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and
  starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us useful information to work on. You have done
  a wonderful job!

 26. This design is spectacular! You definitely know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to
  start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 27. Howdy! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading
  through your articles. Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
  Appreciate it!

 28. Hey there! Quick question that’s totally off topic.

  Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when viewing from my iphone.

  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to fix
  this problem. If you have any recommendations, please share.
  With thanks!

  Feel free to surf to my web page special

 29. Hello there, I found your blog by the use of Google whilst searching for a related matter, your website came
  up, it looks great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just become aware of your weblog thru Google, and located that it
  is truly informative. I’m gonna watch out for brussels. I’ll be
  grateful should you continue this in future. Lots of people might be
  benefited from your writing. Cheers!

 30. I have been browsing on-line greater than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It is lovely price enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made excellent content as you did, the net will probably be
  much more helpful than ever before.