Ja zonat ku do të ketë reshje shiu dhe dëbore

Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme

Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit

Në zonën bregdetare Veriperëndimore dhe Jugperëndimore reshjet lokalisht me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave në orët e para të ditës

Në Alpe e në zonat e thella Verilindore Juglindore parashikohen reshje bore në intensitet të dobët

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.