Bilanc lufte nga aksidentet në rrugë gjatë 2019 , 227 të vdekur

Policia ka kërkuar ndryshimin e masave ndaj drejtuesve të mjeteve që qarkullojnë duke shkelur rregullat e qarkullimit në parakalime apo duke folur në telefon. Shkak për këtë është bërë numri i aksidenteve që janë regjistruar për këto raste.

Veliu / Duhet të synojmë te forcimi i masës për përdorimin e celularit.Ta trajtojmë njëlloj si rripi.

Drejtori i policisë së shtetit, Ardi Veliu, ka kërkuar ndërhyrje inxhinerike në të paktën dy zona, ku dhe numri i aksidenteve fatale ka qenë i lartë.

Veliu / Problem kryesor është projektimi inxhinierik i disa segmenteve rrugore, të cilat kanë sjellë pasoja fatale siç është rrethrrotullimi i TEG-ut ku në tre muaj kemi pasur 7 aksidente me pasoja fatale, apo rrethrrotullimi i Kolonjës ku në 2 muaj kemi pasur 5 aksidente me pasoja fatale.

Në prezantimin e raportit, Veliu ka bërë dhe krahasimin e situatës me vendet e rajonit.
Veliu / Kemi edhe disa vende të tjera të BE që kanë një vdekshmëri më të ulët se vendi jonë si Gjermania me 38, Çekia me 54, Italia me 56, Greqia me 69 dhe Letonia me 70.

Ndërsa Ministri i Brendshëm ka tërhequr vëmendjen për shifrat e larta të personave që humbën jetën në rrugë.

Lleshaj / Vetëm në 2019 kemi humbur jetën e 227 qytetarëve shqiptarë në rrugët e vendit, shifër pothuajse 5 herë më e lartë se shifra e të vrarëve që shkakton krimi në Shqipëri. Gjithë kriminaliteti në vend prodhon rreth 50 të vrarë në vit, edhe kjo me rënie drastike krahasuar me të kaluarën.
Pas konsultimeve pritet që gjobat të jenë edhe më të larta, duke përfshirë dhe kërkesën që një drejtues të ketë mundësinë e vetëm një këshillimi.

8 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 2. 💚 BEO777 💚
  🚩เว็บตรงไม่ผ่านเอเจ้นท์ ฝาก•ถอน ระบบ𝗔𝗨𝗧𝗢
  ➡ ️ฝากขั้นต่ำ 1 บาท 😍
  ➡ ️ถอนไม่จำกัดครั้ง 💯
  ➡ ️ไม่ต้องโยกเงินให้เสียเวลา💸
  ➡ ️รองรับทุกธนาคาร และ ทรูวอลเล็ต🏧
  ✅สมัครสมาชิกฟรี✅
  ❣️ https://beo777.com/

 3. 😍เกมส์สล็อตออนไลน์ที่กำลังมาแรงด้วยตัวเกมส์
  ที่สวยงามหากคุณชอบเล่นสล็อตบาคาร่า💸💸
  สมัครเล่นเลย📱 สล็อตได้เงินจริงมีทีมงานดูแลตลอด 24 ชม.
  https://BEO777.COM/

 4. 🏆สำหรับผู้เล่นต้นทุนน้อย แต่อยากรับความปังที่กำลังมาแรง🎉
  ของค่ายเกมพีจีอยากลองเล่น สล็อตออนไลน์-บาคาร่าออนไลน์
  📱เพียงแค่ลงทะเบียนสมัครสมาชิกกับเรา https://BEO777.COM/

Leave a Reply

Your email address will not be published.