I druhen vettingut si murtajes/ Prokurore dhe gjyqtare te Shkodres bejne gati doreheqjet…

2020 mbetet nje tjeter vit I veshtire per gjyqtaret e prokuroret ne Shkoder te cilet do kalojne ne siten e vettingut. Disa kane pranuar te vetedorehiqen pasi e kane pare veten ne gracke duke mos mundur te justifikojne pasurine dhe jeten e luksit. Burime per eetimes thone se doreheqje do kete serisht dhe arsyet jane te qarta.  

Pas doreheqjes së Marjana Shtjefni, mes 10 emrave të prokuroreve e gjyqtareve shkodranë që do të dalin përpara KPK e ditet ne vijim , mësohet se pritet sëpaku që edhe dy prej tyre të paraqesin doreheqjen pa kaluar në komision. Doreheqjet kae argumete te ndyshme por ne kete pèike ngjan si femijet qe thone se aje te semure pasi nuk kane mesuar ne shkolle, dhe askush nuk eshte aq naiv sa ti besoje.

2 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.